joi, 28 februarie 2013

28.02.2013

Azi afost o zii groaznică ! La Germană nu m.a mai ascultat . . . Şi diriga ca de obicei intră în vieţile noaste,frate omul nu mai are voie să facă nimic cât o avem noii pe Popovici(Puişor cum îi zic ceilalţi copii).În jumătate de oră de română(tot a venit Băbăciunea aia enervantă)am fost la "audierea" jandarmeriei,după alţi colegi de ai meii + eu(Gogoşică) am dost să o vedem pe doamna de română(deabea aştept să vină mâine),dar a ieşit afară şi ne.a trimis la şcoală.Am primit o absenţă la română...blah...blah...blah!După diriga m.a certat ca aveam cămaşă colorată(dar dacă ne obligă să putăm unuformă,să ne lase măcar să o colorăm că e prea tristă),după în pauza următoare mi.am pus un fel de hanorac galben.şi m.a pus după să.mi pun la loc cămaşa...Decii m.am săturat!(nu numai eu . . .). La geogra am stat cu Stoica,am copiat la greuuu . . . Şi după în drum spre casă m.am uitat la mărţişoare . Şi atât .

miercuri, 27 februarie 2013

27.02.2013

Azi suntem in 07.02.2013, asa a scris o colega data pe tabla!:)) Azi a fost foarte naspa deoarece am renuntat la cea mai tare piesa pentru ca niste neseriosi nu i-au treaba cum trebuie!!!!!:(( La ora de mate algebra nu a venit doamna Marcu si a venit o babaciune cu care facem si romana! Naspa......apoi la ora de romana tot ea a venit(lipseste doamna noastra si deaia vine alta) si la istorie nu a fost nimic suparator la nervi! LDar la ora xe dirigentie am mers la orsala de sport si aia care fac dans au repetat, iar noi nu am mai rdddtat si am renuntat la piesa ca ne lipseau personajele! Oh!:(( :(( apoi ne-am intors in clasa, diriga ne-anjurat si a comentat(eu m-as puta sa sa scap de diriga!) apoi a venit vorba de culegeriile pierdute. Cam atat azi.....

marți, 26 februarie 2013

Tot 26.02.2013

Postez si eu,Betisor pentru ca a fost prea smen azi! La ora de desen in special! Deci eu am pus.o pe Bibi sa se duca la baie, ca nu ne lasa pe amandoua, iar apoi eu am zis ca ma duc si eu, dar profu nu a mai lasat.o si pe Iaurtel. Ma roog, asa si m.am dus eu cu Gogosica la baie si ne era ataaaat de fricaaaa, iar eu am intrat cu Gogosica in baie cand.......ma roog, iar dupa ora de desen am plecat acasa. Pe drum am vazut o masina care mergea singura(nu era nimeni la vollaaaannnn!!!!!) si apoi erau niste caini la zoomania foarte foarte foarte super extra mega ultra dragalasi si scumpi, si Bibi mi.a zis ca.mi face si mie rost de unu de la ea de la tara....ma rooog...si cam atat azi, ca restul a povestit Bibi!:-*

26.02.2013

Azi o fost o zii şmecherăăă(doar la desen) .
Eu am întârziat,adică am plecat la 12:50 de acasă şi fac ceva până la şcoală,dar minuuuneee am ajuns suuper bine . La germană,ne.a predat...La bio la fel ... La mate plictiseală(ca de obicei)...blah...blah...blah . La fizică am scris toot şi nu s.a uitat ! :(( . Deci ora de desen o să.mi ia muult s.o descriu. Să începem cu pauza :
Deci noi voiam să ne ducem la etajul 2 ( noi învăţăm la 1 ) ca să facem Bloody Mary (Eu am fost costumată în ea de Halloween,dar să nu vă zic ce am păţit după ce a aflat diriga . ) şi era şi Vlad la calorifer(să vă mai zic chestii cool de marţi noi învăţăm până la 7 şi suntem singura clasă din şcoală şi putem să facem ce vrem :)) ) urcă Beţişor scările,şi deodată cade,după Vlad se dă şmen în faţa lui Iaurţel şi încearcă să facă glume pe faza cu Beţişor.La oră Beţişor m.a abandonat,şi m.a lăsăt singură în bancă.(Eu am o fobie cu statul singură :-s , pot spune că îmi e frică ),apoi am stat cu Iaurţel şi Beţişor în banca până ce profu ca un .... a spus"Nu 3 în bancă " deci îmi venea să.i trag unaaa . Apoi m.am tot strecurat pe lânga banci să ajung acolo ( eh asta nu a fost interesat . ),deci vine Iulia lângă mine şi ne tot duceam "în vizită" la feteee,şi mai la sfârşitul orei Iulia şi cu mine am mers pe sub bănci până în faţa clasei,ne.am murdărit,dar a fst suuper :* . Şi când ne.a trimis să ducem apa fetelor le e frică că e Bloody Mary în şcoală că a făcut Beculeţ asta şi a apărut o lumină din oglindă , şi eu ca să le sperii am stins lumina sh m.am ascuns,alea au ţipat ca disperatelee .
Cam atât,asta a fost postată de Gogoşică (nu.mi place numele meu :(( )

sâmbătă, 23 februarie 2013

Petrecere! Postat de Pisoias....

Azi mi-am sarbatorit ziua! Bine era de fapt pe 28 si nu azi, dar 28 pica joi si nu o pot face in timpul saptamanii.  Azi a fost o zi super! Am pus burta si apetitul la inaintare, am facut karaoke, am dansat (macarena, dansul pinguinului, sarba, brasoveanca, pe Petre si pe multe alte melodii si dansuri celebre!),
 ne-am uitat la Tv, ne-am jucat si am desfacut toate cadourile minunate primite. Sa nu credeti ca a fost o zi perfecta, am avut parte si de neplaceri. Eu, Pisoias, m-am suparat pe Betisor, fiindca imi facuse deranj in camera mea si ne-am cam suparat, dar cum sa te superi pe sarbatorita! Eu m-am distrat bine cu Iaurtel si Gogosica. Pacat ca Beculet nu a putut veni la party! Ea a pierdut distractia! Nici pe mess nu a intrat! Mama azi a fost cu nervi la pamant chiar si acum in momentul scrieri mama mi-a facut observatie ca: "Octavia de cate ori ti-am spus sa nu...bla..bla...bla!"Totusi m-am distrat. Toate cadourile au fost frumoase! Am cateva poze care au iesit bine. Distractia s-a terminat dupa vreo 4 ore sau 4 ore jumatate. Le multumesc din inima ca au venit (fetelor,desigur) si ca au adus cu ele fericire, cadouri frumose si niste amintiri pe care nu le voi uita!
Noapte buna si toate cele bune!
P.S. : Intrati si pe blogul meu personal, adevarul e ca nu am mai scris de mult timp pe el, dar ar fi frumos sa intrat, sa comentati la posturi si sa-mi raspundeti la intrebari! Link-ul este urmatorul:  http://octaviapisi3000.blogspot.ro/
Va multumesc pentru atentie!

Ziua de azii . . .[Postat de Gogoşică .]

Azi a fost suuuper,pentru că a fost ziua lui Pisoiaş.Eu i.am dat ca şi cadou o bluză cu o pisică.Ne.am distrat...blah...blah...blah.Beţişor iar a sărit pe Leone,Iaurţel şi.a bătut joc de un prieteni de.al meu ,scuze că nu am să vă pun conversaţia.La Pisoiaş am mâncat de ne.am spart,fetele s.au jucat monopoly şi cu păpuşelele(zici că aveau 3 anişori :o3 )Iaurţel mi.a arătat un video şi am început să plâng ca un bebe :((. După ce am plecat de la ziua Octaviei , pe drum am făcut panaramă, adică erau nişte băieţi mai mari şi eu alegam şi făceam "îîîîîîîîîîîîîîgggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh" şi iar...şi iar =)) . nU M.A MAI prin controlorul ! yay .

Marii....

Hei ma scuzati ca deabea acuma postez,dar nu am avut timp. Saluut ! Numele meu este Maria,am 12 ani si sunt din ploiesti . Si eu fac parte din aceasta "gasca" . Am si eu ca toti oamenii defecte si calitati.Calitati:Sunt prietenoasa,frumoasa,desteapta,modesta[:))],iubitoare si smenoasa :> .Defecte:Spun totul pe fata,nu.mi sta parul calumea dupa ce mi.l spal. Imi place Romana,Geografia,Sportul,Tehnologia si Engleza . Eu fac gimnastica de performanta si nu pot sa zic ca nu ma priecep,sunt uluitoare . Cam atat despre mine,sper sa nu radeti,dar asta este adevarul . :*

vineri, 22 februarie 2013

Surpriza!

Maine va fii o zi speciala!Intrati cat mai multi pe blog si uitati-va la postarile noastre! Va poooop!

Vineri, 22.02.2013

Azi a fost o zi super obisnuita...la sport am sarit capra, la mate am facut probleme,logic, si la fizica am rezolvat testul pe care acum o saptamana l-am dat. La engleza nu ne-a adus testele! De vreo 3 saptamani nu ni le-a corectat!...ce sa va mai spun...aaaa, maine este petrecerea Octaviei, dar nu maine e ziua ei, ci pe 28 feb. Sa-i uram cu totii LA MULTI ANI! I-am luat un cadou super dragutz! O sa va zic maine, ca e surpriza!!! Postat de Betisor:-* Continuarea . . . După ce Beţişor şi Beculeţ au plecat eu(Gogoşică) şi cu Iaurţel am mers să luăm tranvaiul , era un beţiv în staţie , şi eu şii Iaurţel am tot făcut glume . . . El (beţivuu) când a plecat să ia 30.ul a făcut ceva de genu : "ccccccchhhhhh, grrrrr ptiu " =)) . Mă rog.... Oricum azi a fost The Best . Postat de Gogoşică .

joi, 21 februarie 2013

Joi,21.02.2013

Cea mai smechera zii.Panarama la ore si dupa ore.Azi a fost consiliu,asa ca am intrat la 2.Cand am ajuns la scoala(eu,beculet),incerc( ca de obicei) impreuna cu Gogosica si Betisor sa intram in scoala,desi uitasem de consiliu.,,Hai sa o luam pe Octa(pisoias)"se gandeste gogosica.Ajungem la parc,unde niste colegi se jucau fotbal.Ei bine,Octa nu raspunde la interfon,iar o baba nu vrea sa ne dea drumul fiindca crede ca poate nu suntem colege cu pisoias si blah blah blah.....cand plecam vin si colegii nostri cu noi.Tibi,iar ii ia gogosicai fesul,care,cazuse pe jos cand il da fiindca gogosica nu stie sa tina ceva in mana.Ajungem la scoala.Prima ora matematica(optional)pliictiseaalaa maree .Pe urma religie.In ora de religie am ,,invatat" pt testul la geografie,pe care nu lam mai dat deoarece nu a venit profa.Dupa scoala am stat cu blonda(o fata de la a 7-a)gogosica,iaurtel si sora gogosicai in curtea scolii,si am fost si prin doua magazine.Pe drum spre magazin,ca de obicei,oamenii se uita ciudat la noi din cauza glumelor prostesti pe care le facem.Eu si blonda vedem niste tricouri cu cranii,fooaarte smechere,din cuza carora blonda era pe cale sa lesine.Sfarsiit:)♥

Ștefiii

Salut! Sunt poreclita Betisor. Am talent la desen si vreau sa ma fac designer de moda. Sunt din orasul Ploiesti si fac si eu parte din acest grup numit pustoaicele. Ma bucur sa scriu intr-un blog si sa fac parte dintr-un grup alaturi de prietenele mele cele mai bune. Culoarea mea preferata este rosu, dar si portocaliul. Imi place la nebunie sa ma plimb cu bicicleta si cu rolele. Ador anotimpul vara. Am si eu defecte sau calitati ca toata lumea. Sunt frumoasa, desteapta, am talent la desen, un pic la muzica dar si la scris, sunt prietenoasa,iar colegele imi spun ca sunt dulcica! Defecte: sunt nerabdatoare, un pic pisaloaga si...nu mai stiu:)) Asta e cam tot despre mine...

miercuri, 20 februarie 2013

Miercuri, 20.02.2013

Azi a fost o zii mai cidăţică,deoarece nu a fost normală. Totul a început când eu (Gogoşică) am coborât din tranvai,am văzut un băiat dulceee,cel mai dulceee . La şcoală am dat test la română.La istorie am luat : eu 9,Iaurţel 8,Pisoiaş 10 , Beculeţ 9 şi Beţişor 10 . Ora de dirigenţie a fost cea mai naşp,pt că mi s.au înmuiat picioarele (ştie Beţişor) . După şcoală pe mine şi pe Beculeţ ne.a alergat un om care conducea un tir , şi TB ca de obicei mi.a luat fesul . Am mers până la Beculeţ cu soră mea şi Iaurţel,am mâncat dulciurile fetei,şi am plecat. Pe drum spre casă Iaurţel a fost nesimţită şi nu cred că am să mai vb cu ea . . . Dar asta nu contează,contează că sunt cea mai fericită si ziua asta a fost The Best !

19.02.2013, Marti

Băă! Azi am avut test la fizica! O colega a inceput sa planga ca nu stia ca dam test azi, iar profu tot n-a vrut sa amame. Deci cum spuneam, azi a fost nasol.

marți, 19 februarie 2013

Istoria Blogului

Istoria blogului e foarte scurta. Totul a inceput intr-o zi de...luni, cand Octa i-a spus Lyminitei ca va veni impreuna cu ea la Olimpiada de Juniori si ca ea i.a platit drumul si cazarea...blahblahblah...si Lumi nu putea sa vina,si Octa s-a suparat, iar noi am vrut sa-i facem o petrecere surpriza, ca tot venea ziua ei. Octavia s-a prins de aceasta surpriza, dar eu(Stefii) am inventat pe loc o scuza:"voiam sa-ti facem u n blog si sa ti-l aratam la ziua ta!"deci iata istoria blogului...pana la urma nu am mai facut Party-ul ca au intervenit probleme, dar am creat acest blog super cool. Sper sa va placa ce o sa scriem in el! Va pooop!:-*

luni, 18 februarie 2013

18.02.2013

Azi a fost o zi obişnuită la ore,dar totuşi prea penală încât să nu poţi să spui că nu te.ai distrat .Am să vă detaliez pe scurt.
Totul a început înaintea orei de sport,când Lumii(ca deobicei) a venit cu rolele(nu e o nebunie uimitoare a ei.)la şcoală.Ele(Lumi şi Ştefii) au plecat după Andreea şi Raluca(nişte colege.),Lumii fiind pe role,noi am intrat în sala blah...blah...blah...şi am dat proba de abdomene pe spate(am luat 10 yay),domn profesor zice "Georo....." la care o fată "Domn profesor,sunt nişte fete la uşă întârziate."profu nu voia să le dea drumu,după insistenţe nenumărate profu le.a lăsat în sală,dar faza nasoală a fost că le.a văzut diriga,şi pot spune că are ochi de vultur.Am făcut sportul am învăţat să sar capra:)).La română TOTUL a fost normal aşa că nu am ce să vă povestesc decât că de obicei nu am cef să scriu şi cred că e o boală contagioasă :)) .La bio cred că am luat o notă,dar o să aflu mâine la info.La tehno fetele întârziate au fost certate,am făcut despre lemne...blah...blah...blah.Înainte de ultima oră(muzică)am mers la baie şi când Andreea a intrat în baie să se pişe eu am scuipat şi după şi Ştefi a făcut asta,dar mă rog.La muzică ne.a pus să facem un rebus şi când noi(eu şi Ştefii) nu aveam vreo idee pt. rebus am zis eu "Mai bine aduceam integramele lui bunică.mea" şi Ştefi a râs.În rest totul a fost obijnuit...
Nu a fost nimic amuzant azi...

duminică, 17 februarie 2013

Lumii...

Buna!ma numesc Luminita(pe scurt Lumi) si am aproape 13 ani.Sunt din Ploiesti,invat la scoala,,Grigore Moisil" in clasa a VI-a A .Si eu fac parte din aceasta ,,gasca" numita pustoaicele.Despre mine:imi place sa ma plimb cu rolele,cu prietenii si sa patinez .Iubesc sa dansez si imi place sa joc teatru.Sunt copilaroasa,nebuna si incapatanata.Nu ma inteleg cu matematica,iar pauza imi este cel mai bun prieten.Am foarte multi prieteni,cu care ma inteleg de minune,si colegi,unii nu foarte prietenosi.Asta sunt eu si nu ma schimb pentru nimeni.:)

Octa...

Buna! Eu sunt Octavia si am 12 ani. Invat la Scoala "Grigore Moisil", in clasa a VI-a A. Fac parte din gasca pustoaicelor. Sa va spun mai multe despre mine...
Eu sunt creativa ( publicand in diferite carti), frumoasa, desteapta si ,dupa cum vedeti...modesta!!! Imi place sa cunosc oameni noi, sa vizitez locuri in toata lumea (dorind sa vad toate tarile lumii), sa scriu tot felul de prostii, sa inot, sa ma joc cu pisicile, sa stau cu prietenii si sa citesc. Una dintre tarile pe care as vrea s-o vizitez e Germaina, care si este tara mea preferata. Am multe pasiuni de care va voi spune la momentul potrivit. Am, fireste, si cateva defecte: nu prea am incredere in mine, pun usor la suflet si  sunt cam impulsiva. In realitate sunt o adolescenta normala cu vise, ganduri, prieteni, probleme si cu leneveala cuvenita varstei si am inca un suflet de copil si o inima la fel. Imi place sa copilaresc. Si cam asta este totul despre mine. Sper ca vom lega niste prietenii frumoase.


sâmbătă, 16 februarie 2013

Bibii . . .

Bună!Numele meu este Bianca,am 12 ani,sunt din Ploieşti şi învăţ la scoala Grigore Moisil . Eu fac parte din "gaşca" noastră . Îmi place să mă plimb,fie cu rolele,fie cu prietenii,dar faza nasoală e că ai mei sunt ffffoarte protectori şi nu prea am voie să plec prea departe de raza blocului.Mie îmi mai place să stau la calculator,să mănanc :)) ,să patinez să mă dau cu bicla cu toate că nu am bicicletă :)) ,să mă distrez \m/ . Am nişte defecte şi nişte calităţi ca orice om.Sunt amuzantă,sunt calmă,nebună :)),prietenoasă(acestea sunt calităţile),iar defectele : sufăr când iubesc :( ,am faţă de bebeluş(zice Stoica),câteodată enervantă şi nu mă maturizez prea repede,adică încă mă port ca un copil,dar vreau să spun că sunt o piesă unicată :* .
Am nişte colegii superbii(nu toţii :)) ) ,dar totuşi eu îmi iubesc prietenii şi ei pe mine. Cam atât depre mine.