miercuri, 20 martie 2013

Înmormântarea lui Gigiii (20.03.2013)

Să traduc ce a zis Beţişor :) . Gigii Gândac De Bucătărie , decedat azi 20.03.2013 , a fost un gândac bun de tot , amantul Beţişorului şi gagicul meu . :)) . Inălţime : 3cm , greutate : 2g .

luni, 18 martie 2013

18.03.2013 ( Zi de Luni =)) )

Decii când , am ajuns la scoală , m.am plimbat cu Roxana , blah...blah...blah . La Română am stat cu Pisiii , şi în oră am văzut un gândac , pe perete , numit de mine Gigi =)) . [Ne pare rău că nu avem poză cu Gigii , dar el e mai timid :"> ] . La engleză , Raluca şi.a pierdut telu , şi a mers cu Iaurţel să.l caute , l.a găsit la secretariat , adus de Manachee (nu pot să cred :o ) , şi în timpul orei eu şi Beculeţ , tot ziceam "Ham un băieţel sexiiii " =)) , dar am făcut şi multe altele , deci nu ne puteam oprii din râs =)) . La tehno Iaurţel s.a tăiat :) , şi ne.am câcâit ca să tăiem nişte aţe ... La muzică a venit 6D.ul la noi , şi am făcut ora cu 2 clase (noi şi D.ul) + 3 profe (nu e corect !!! ) . Cam atât , şi dacă Gigii citeşte această postarea să.mi dea un Buzz pe mess =)) . Glumesc . ! Şi sunteţi Sexiiiiiiiiiiiiiiiiiii . !!

joi, 14 martie 2013

O zi ghinionistă ... 13.03.2013

Decii a fost cea mai naşpa zii , la geometrie ne.a dat o groază de teme,la română am prezentat proiectul cu Fabule , la Algebră ca de obiceii am făcut probleme , dar am scris doar problemele pe care le.au făcut oamenii importanţi , care defapt eu nu.ss importantă pentruu eii , în pauze Raluca şi echipa ei au repetat , iar la dirigenţie făceam gât de girafă (ştiu fetele) =)) , apoi m.a mutat singură în bancă , şi eu am o fobie cu asta , deci putea să mă mute cu oricine , dar nu singurăă :(( . Postat de gogosica.
Acum postez si eu, Betisor deoarece mai am niste amanunte:
Faza e ca la romana nu ne-a iesit prea bine proiectul cu fabule. M-a mutat cu unu' care ma deranjeaza in ore si mi-e dor de BiiiBiiiii! La dirigentie primul sfert de ora a fost raiul pe pamant(ceea ce deobicei nu e atunci cand diriga e cu noi in  aceeasi cladire:(().
Stiu feletele de ce...
Atat!

duminică, 10 martie 2013

07.03.2013

Azi a fost o zi smechera. Am facut si cateva poze, dar gogosica se pricepe la postat poze....deci le vom posta cat de curand la album. Azi am dat test la religie si a fost usooor! La geografie ne-a adus lucrarile, dar nu mai stiu cat au luat celelalte pustoaice de aici. Stiu decat ca eu(Betisor) am luat 10! Si Iaurtel a luat 10, si Gogosica 9...restul nu mai stiu... Cam atat!:-*

miercuri, 6 martie 2013

06.03.2013, zi de Miercuri

Azi a fost supeer! La ora nu a venit doamna Marcu(apropo, e directoarea scolii cu care facem mate) apoi am avut romana, ca deobicei am facut exercitii din manual , oar in pauze, Beculet ma lua mereu in carrca, dar cand sa intre in clasa, a picat mine in carca, eu nu m-am lovit pentru ca am picat pe ea!:)) apoi la istorie am intarziat si profu ne-a "pedepsit" ascultandu-ne blah blah blah,iar eu mi-am cerut scuze (Betisor) sI el a spus ca scuzele nu se accepta decat cu un pachet de cafea!:)) glumea...la dirigentie a discutat dirigablahblahblah....apoi cand sa plecam, pe hol a trecut un baiat frumos, iar eu(Betisor) m-am uitat la el si m-am impiedicat!:))):)):)) apoi pe drum a picat si Gogoshica, iar Iaurtel ne-a facut cinste cu Fornetti! Traiasca Fornetti!:)

marți, 5 martie 2013

5.03.2013

Cine vorbea gogosica!nici tu nu ai scris tot!ai uitat de panarama de pe drum?ai uitat ca am stins(beculet)lumina la baie si am inchis usa si tu si ceilalti ati urlat?ai uitat ca am cautat ca disperatele veste in toata scoala fiindca aveam inspectie?(desi nu am mai avut)Aaaa da si in ora de desen un coleg nea dat apa fiindca eu si pisoias nu mai aveam(ca sa punem in borcan)si ghici ce?in sticla era pipi pe care,din greseala,pisoias a varsat si pe jos si mirosea bleaahh,nici nu vreau sa imi mai aduc aminte.Sfarsiiit☺☻

Marţi 5.03.2013

Totul a început când am ajuns la şcoală . . . În curtea şcolii le.am întâlnit pe Raluca şi Andreea ,după au venit mai mulţi . . . blah...blah...blah...La germană ne.a dat Ştefii Mc puişor ... La bio trebuia să avem inspecţie , dar nu am mai avut , La mate nu a mai venit doamna Marcu , şi a venit diriga :@ . La TIC nu am avut caietul nici penarul că tâmpul (altfel nu pot să.i spun) de Cosmin nu ne.a mai dat drumul să intrăm în clasă , am terminat aproape prezentarea . La fizică am făcut lucru pe echipe nu am fost cu el ... :(( . La desen =)) a fost super , am stat la început cu Stoica,apoi a plecat nu ştiu din ce cauză , am stat cu Maria,deci David m.a desenat pe mine (dar nu semanam cu acea foaie oribilă),apoi David a plecat lângă Tudo , a venit Tavii în spatele nostru , el a desenat pe banca lui David "David pute 1" ,iar eu am măzgălit.o .... După eu cu Iulia , iar am făcut înconjurul clasei în 5 minute ... De obicei ultima oră e cea mai tare , şi cred că am să mor în seara asta :* .

luni, 4 martie 2013

4.03.2013

Heii acum eu postez pentru că, Beculeţ nu a postat tot. Decii totul a început când am ajuns la şcoală...Am avut prima oră sport,m.am schimbat m.a ales Banu în echipa lui(eu nu voiam să joc)şi am stat cu Beţişor în vestiar.Când am intrat noi(eu şi Beţişor) să jucam pe tern fiind în echipe diferite am făcut Braşoveanca în teren ne ţineam numai de mână . ! După sport am avut Română unde am vorit în continuuuu.La bio nu am avut caietul,am scris cu stânga(groazniic), La engleză nimic deosebit , La tehno am dat un test la care sigur iau 10 . La muzică pe noii aştia de la cor ne.a chemat în faţă , am cântat că vineri dăm serbare...blah...blah...blah...M.am dat cap în cap cu Raluca...blah...blah...blah...După ce ne.a trimis în bancă,a chemat.o pe Pisi profa şi în acel timp Beţişor s.a sexat cu piciorul meu...Să o fii văzut parcă era câţeluşa mea când năştea =)) . Pe drum iar pe TB i.au venit hormonii...Şi atât.

Zi de luni

Luni.Zi care,de obicei,este o zi ff groaznica,dar se pare ca ziua de azi a fost super smechera.Prima ora sportul.Eu(beculet) si pisoias iar nu am facut sportul,deoarece eu sunt racita iar pisoias are alte probleme(pe care nu pot sa le scriu).Romana...singura ora in care mai face glume profa cu noi(cand e in toane buna).A doua ora biologie.Pe urma engleza.A trecut asa de repede ora de engleza....Pe urma tehnologie(cu diriga).Am dat test.Foarte usor testul,deorece ne lasa cu cartea si caietul deschis.Pe urma muzica.Profa ia scos pe cei de la cor in fata pentru a repeta niste cantece(in cor este si Iaurtel si Gogosica).Eu,pisoias si betisor incepem sa ,,plangem"cand incep sa cante un cante cu mama sau padure sau...nu mai conteaza.Conteaza ca a fost o zi fff smechera.

vineri, 1 martie 2013

01.03.2013

Azi, prima zi de primavara! La multi ani tuturor, primavara placuta! Azi a fost nasol...in primiul si primul rand, diriga NU A VRUT SA PRIMEASCA MARTISOARE SI CADOURILE DE LA NOI!!! Va dati seama?! E foarte suparata pe noi! Si eu sunt foarte suparata! O sa va explice Gogosica mai multe deoarece imi vine sa sparg laptop-ul asta la cat de nervoasa sunt! Postat de Betisor