miercuri, 29 mai 2013

EXCURSIE!!!

Poimaine adica vineri vom merge intr-o excursie de o noapte la Piatra Neamt. O sa facem poze sa punem pe blog si ABIA ASTEPTTT!!!!!!Eu o sa stau cu Bibii in camera, pentru ca nu mai vine Lumii...o sa-mi fie dor de ea!
See you soon! Bye-Bye!
By Betisor...

sâmbătă, 18 mai 2013

3 aprilie(Ziua sporturilor)

E 3.03.2013 şi profesorii din şcoala noastră au jucat baschet împotriva elevilor de la noi din şcoală(păcatcă nu avem poze) . După asta ne-am dus în clasă unde Diana G ne-a predat despre aerobic . După asta ne-am dus în sala de sport unde ne-am jucat şi alţi colegi au prezentat despre sport , dar noi ne-am jucat cu Ana  , o fată a unei învătătoare care e foarte dulcică .
(Aici era cu Beţişor şi Pisoiaş după ce a alergat .).
După ce am terminat cu ziua asta eu şi cu Beculeţ , Iaurţel şi Beţişor ne-am dus în parc la Eroi şi am întâlnit un băieţel de 8 anişori pe nume David super dulce şi el .
Şi când ne-am dus să stăm jos Daviid şi cu Iaurţel se jucau şi face David "Batem palma ca Zick şi Cody" , iar Iaurţel i-a spus că da , ţi vă imaginaţi că el i-a tras o palmă peste faţă , exact aşa cum făceau ei . Am râs cu grămada . După am plecat acasă .

2 aprilie (Ziua teatrului)

Aşadar... Când eram pe drum spre inspectorat , în staţie pe geamurile băncii ING şi ne asociam , eu cu tanti aia grasă cu căţelul ăla care era Beţişor , Iaurţel era domnul ăla cu accent european şi Pisoiaş cu Stuardeza aceea .

La inspectorat primii au fost cei de la cor , şi fac şi eu şi Iaurţel parte din ei . Am cântat imnul şcolii şi cântece de primă-vară .
Următorul număr a fost piesa de teatru cu ouăle , unde Roro era îmbrăcat cu o cămaşă galbenă de-a dirigăi .
 
Aşa şi am uitat să precizez că eu în aceea zi am avut nişte blugi stil anii 80 , şi nişte colegi au făcut panaramă şi făceau că cică îi sună anii aceia să le dau blugii înapoii , dar a fost o glumă şi am gustat-o .

1 aprilie (prima zi din săptămâna altfel)

Heii , azi The Best day . La început am venit cu Pisii la şcoală şi ne-am dus la mormântul lui Gigii şi am făcut o poză.

După am fost cu toţii profesorii. Eu(gogoşică) am fost profesoară de astronomie , Pisoiaş a fost profă de creativitate , Beţişor de fizică , Iaurţel de muzică , iar Beculeţ ne-a prezentat Leamingul .
După ore am mers acasă la Pisoiaş şi am făcut popcorn , iar punga a explodat la microunde . :)
După am făcut episoade cu Cacă-Bani pe care le vei vizualiza altădată .